Watsu Watsu

Tantsu®

W tym samym czasie kiedy Harold Dull zaczął rozwijać Watsu stworzył również Tantsu aby sprowadzić z powrotem na ląd odżywcze trzymania z Watsu® i radość uwolnionego ruchu podczas unoszenia drugiej osoby na poziomie serca. Rozwinął on formę, w której terapeuci mogą stopniowo budować zaufanie klientów, niezbędne do pełnego czerpania wszystkich korzyści płynących z trzymań całego ciała w Tantsu. Również odkrył, że te trzymania całego ciała same w sobie tworzą zaufanie z powodu odczucia bezpieczeństwa doświadczanego przez wszystkich w czasie „opakowującego” trzymania.

Harold obecnie rozwinął nowe Core Tantsu, które zaczyna się od ”opakowania” całego ciała objęciem, które stwarza bezpieczne warunki do głębszego wejścia w sesję gdy połączone oddychanie i ruchy odbijają się w ciałach, czasem spontanicznie, czasem odkrywczo, radośnie i kreatywnie, czasem prowadząc nas do głębokiego wyciszenia, jakiego jeszcze nie dzieliliśmy z drugą osobą. Nie ma długich sekwencji do zapamiętywania. Tantsu jest byciem z drugą osobą bez intencji, oddychaniem i słuchaniem całym ciałem gdy opieramy się lub kołyszemy plecy, lub rozciągamy rękę czy nogę, lub wprowadzamy je w rodzaj tańca. Żadna część naszego bytu nie pozostaje poza tym tańcem, który sprowadza Free Flow z Watsu z powrotem na ląd.

Uwolniony z ograniczeń ezoterycznych interpretacji somatycznych i duchowych, uwolniony od jakiejkolwiek intencji leczenia czy naprawiania, które mogą towarzyszyć pracy z ciałem, Tantsu jest nowym sposobem bycia z innymi, nowym humanizmem, drogą do osiągnięcia i dzielenia naszej kreatywnej radości we wzajemnej zależności oddechu, ruchu i bezruchu.

Zamów książkę Harolda:
Tantsu A Yoga of the Heart

Podstawy Core Tantsu, które możesz dzielić z kimkolwiek mogą być nauczone w weekend lun w serii modułów lub też w nowym kursie Tantsu Explorer Path, który jest idealnym wprowadzeniem do kursów zarówno do Tantsu jak i Watsu. Kursy możesz znaleźć poniżej:

Sesja w pozycjach Core może być oglądana na poszczególnych filmach na Ytube:

Po więcej informacji wejdź na: www.tantsu.com
Tantsu® is a registered service mark of Harold Dull.
GłównaPoczątkiTantsu®Książki DVDsRehabilitacjaKorzyściBadania
WABA
Szukaj Terapeutów •Â Â KursySpasBaseny •Â Typowa Sesja •Â Scieżka odkrywcza

Webdesign by Blissland