Watsu Watsu

Typowa sesja

Nie ma typowej sesji Watsu®. Ponieważ Watsu może wpływać na tak wiele poziomów naszego bytu i terapeuta Watsu jest trenowany aby po porostu być z odbiorcą każda sesja jest inna. Jednym wspólnym dla wszystkich sesji elementem wykonywanym przez profesjonalistów jest przygotowanie. Zanim wejdziesz do wody zostaną zadane pytania o Twoje oczekiwania i stan zdrowia, o przeciwwskazania, stany emocjonalne mogące utrudniać sesję (np. lęk przed wodą), o sprawy wymagające specjalnej uwagi aby osiągnąć korzystne efekty sesji, gdzie Watsu może szczególnie pomóc.

Jest możliwe wyobrażenie sobie co będzie się działo gdy wejdziesz do wody, jednak, aby wiedzieć czym jest Watsu trzeba go doświadczyć, jeśli nie w realnej wodzie to przynajmniej w wyobraźni. Może być to zrobione ponieważ elementy Watsu mają swoje odbicie w doświadczeniach każdego z nas. Rozpocznij w sposób w jaki relaksujesz się kładąc się w ciepłej wodzie. Dodaj uczucie wolnego rozciągania. Wyobraź sobie to jako element usuwający napięcie ze stawów i promieniujący ciepłem w mięśnie, czując każdy stretch w całym ciele. Dodaj do tej przyjemności bycia unoszonym i rozciąganym w najlepszej formie pracy z ciałem, gdy napięcie w karku jest delikatnie rozluźniane, kiedy bark jest rotowany i rozluźniany, gdy właśnie ten punkt jest uciskany. Wyobraź sobie uczucie gdy zamiast ciężko leżeć na stole lub podłodze, twoje ciało może dowolnie się poruszać. I najbardziej ożywcze wspomnienie bycia trzymanym, podpieranym, po prostu bycia, nie robienia czegokolwiek, trzymania tak lekko, że czujesz własną lekkość kiedy unosisz się i opadasz w wodzie z rytmem swojego oddechu.

Połącz wszystko powyższe I ciągle jest coś do dodania – płynność Watsu. Watsu przeplata ruch i bezruch-ciszę. Ma początek i koniec. I jest niewyczerpane. Jest lekcją popadania w płynne podążanie za tym co nastąpi (a wiele nastąpi) i co może być przeniesione do życia codziennego. Uczucie Watsu bycia połączonym na końcu, nawet gdy już nie jesteś trzymany może połączyć cię z tą częścią bytu gdy jesteś jednością z wszystkim.

Kiedy wiesz już czym jest otrzymywanie Watsu, następnym krokiem jest wiedzieć czym jest dawanie. To również może być zrobione w wyobraźni. Czy kiedykolwiek trzymałeś dziecko śpiące w twoich ramionach? Wyobraź sobie unoszenie kogoś na w odzie na poziomie serca, poddanie się wodzie gdy oboje wydychacie powietrze i jak woda podnosi z powrotem w trakcie wdechu… Cisza. Czy kiedykolwiek tańczyłeś z kimś i czułeś tą samą muzykę poruszającą oba ciała? Wyobraź sobie uczucie płynności ruchów twojego ciała tak duże, że możesz poruszać ruchem utworzonym z kolejnego ruchu, fale, które uwalniają oba ciała. Wyobraź sobie zakończenie Watsu i odjęcie rąk i wciąż odczuwane połączenie.

Kiedy już wiesz czym jest dawanie Watsu będziesz chciał go dawać ciągle, aby odkryć, że ciągle jesteś jednością, niezależnie jak różna jest osoba w twoich ramionach. Wyobraź sobie jak ta wiedza może cię uwolnić. Wyobraź sobie świat w którym każdy robi sesję drugiej osobier..

Watsu® is a registered service mark of Harold Dull.
GłównaPoczątkiTantsu®Książki DVDsRehabilitacjaKorzyściBadania
WABA
Szukaj Terapeutów •Â Â KursySpasBaseny •Â Typowa Sesja •Â Scieżka odkrywcza

Webdesign by Blissland