Watsu Watsu

Watsu®na Świecie

English

Od 1980 roku kiedy to Harold Dull po raz pierwszy zaczął rozciągać i unosić ludzi na powierzchni ciepłej wody zaczynając rozwijać Watsu, liczba osób czerpiących korzyści z tej terapii ciągle rośnie. Dzisiaj, w ponad 40 krajach na świecie Watsu leczy chroniczny ból i inne różnego rodzaju problemy. Zostało uznane jako główna metoda w rehabilitacji przez hydroterapeutów i jest nauczana w uniwersytetach na Świecie. Dodatkową korzyścią prócz fizycznych czerpaną z ruchów i stretchingów w ciepłej wodzie jest potencjał Watsu w redukcji stresu działający dwukierunkowo: w efektywnym działaniu bezpośrednio zmniejszającym stres oraz jego wzrastającej popularności wśród społeczeństwa.

Wiele osób mówi po sesji, że nigdy przedtem nie byli tak zrelaksowani. Część z nich, mówi, że było to największe doświadczenie w ich życiu. Coraz więcej ludzi wybiera Watsu w SPA. Obecnie Asian spa association uznało Watsu za najlepszy zabieg oferowany w azjatyckich SPA.

Długotrwałe korzyści stosowania Watsu dla osób niepełnosprawnych były potwierdzane przez wiele relacji i badań naukowych.

Te Korzyści mogą być również długotrwałe dla zdrowych ludzi jak pokazują Badania na uniwersytecie w Brazyli, w których 10 uczestników zapytanych na koniec dziesięciotygodniowych sesji co dla nich znaczy Watsu odpowiedzieli wspólnie o pozytywnym efekcie, jaki Watsu wywarło na ich życie. Wspólnym elementem tych relacji było większe poczucie jedności pomiędzy różnymi częściami ich osobowości.

Poczucie większego połączenia odczuwane przez większość w Watsu jest skutkiem faktu, iż w trakcie rozciągania i unoszenia na wodzie odbiorca misi być podtrzymywany w ramionach terapeuty. Nasze szkolenia nastawione są na przygotowanie terapeutów, aby to podtrzymywanie było wystarczająco bezpieczne na wszystkich poziomach. Terapeuta uczony jest łączenia wszystkich ruchów z oddechem odbiorcy. Ze względu na to, iż Watsu może wpłynąć na wszystkie poziomy naszego bytu terapeuci uczą się również pozostania neutralnym i nie wprowadzania odbiorcy w żaden szczególny stan lub poziom świadomości lecz tylko po prostu bycia z odbiorcą.

Nasze szkoleniaewoluowały przez lata w kierunku ułatwienia studentom przejścia w nowy sposób pracy i bycia z drugą osobą w wodzie. Nie ważne jak dużo ktoś pracował z ciałem na lądzie, gdy ktoś wchodzi do basenu i unosi kogoś na poziomie własnego serca łącząc ruchy z oddechem – tworzy nowy świat. Początkujący uczą się prostych form Watsu i ich adoptowania dla każdego w ich ramionach. Potem uczą się Free Flow.

Osoby zainteresowane głównie eksplorowaniem potencjału Watsu dla połączenia na tak wielu jego poziomach kreatywności może połączyć się z innymi na Watsu Explorer Path.

Jeżeli nie masz dostępu do basenu możesz odkryć Tantsu® które przenosi odżywcze trzymania Watsu, połączenie z mikroruchami wewnętrznymi i stretchingami z powrotem na ląd.

Zobacz 10-cio minutowe wprowadzenie do Watsu na wideo i jego użycie w rehabilitacji i SPA:
... View on u tube

Watsu® is a registered service mark of Harold Dull.
GłównaPoczątkiTantsu®Książki DVDsRehabilitacjaKorzyściBadania
WABA
Szukaj Terapeutów •Â Â KursySpasBaseny •Â Typowa Sesja •Â Scieżka odkrywcza

Webdesign by Blissland